بلاگ, آموزش, کودکانه

5 نکته مهم در انتخاب رنگ لباس کودک

رنگ لباس کودک

مقدمه

تحقیقات زیادی بر روی کودکان انجام شده است که نشان می دهد رنگ لباس کودک تاثیر بسیار زیادی بر خلق و خو، رفتار و روحیه کودکان دارد. واکنش بچه ها به رنگ لباسشان متفاوت است. انتخاب رنگ لباس کودکان برای بسیاری از والدین اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مهم و کلیدی در انتخاب رنگ لباس بچه گانه را برای شما باز گو کنیم تا بتوانید بهترین رنگ ها را برای روحیه کودک خود انتخاب کنید.

انتخاب رنگ لباس کودک اصولی

روانشناسی رنگ لباس کودک

انتخاب رنگ لباس کودک نسبت به لباس بزرگ سالان اهمیت بسیار بیشتری دارد. زیرا انتخاب بعضی از رنگ های نا مناسب ممکن است باعث بروز احساسات شدید در کودکان بشود. به عنوان مثال رنگ های گرم و تند ممکن است احساس شور، عصبانیت و … را برای کودک به ارمغان بیاورد در حالی که برخی از رنگ ها ممکن است باعث بروز احساس آرامش در کودک بشوند. به همین دلیل توجه کنید که نکات روانشناسی رنگ در لباس کودکان را مد نظر قرار دهید تا بتوانید در موقعیت های مختلف، احساست و رفتار کودک خود را بسنجید و بهتر در انتخاب لباس هایش، به او کمک کنید. در ادامه مطلب 7 نکته مهم برای انتخاب رنگ لباس کودک را بیان می کنیم تا بتوانید راحت تر و تخصصی تر در این زمینه لباس های مناسب کودکان را خریداری کنید.

نکات مهم در انتخاب رنگ لباس کودک در روانشناسی رنگ لباس کودک

نکات مهم در انتخاب رنگ لباس کودک چیست؟

برای انتخاب رنگ لباس مناسب برای کودکان باید به یک سری نکات دقت کنید تا بتوانید مناسب با روحیه کودکتان، لباس مناسبی را خریداری کنید. این نکات از نظر روانشناسی، مالی و عاطفی برای کودکان و والدین بسیار حائز اهمیت هستند. در ادامه مطلب 5 مورد از مهم ترین نکات انتخاب رنگ لباس کودکان را بیان می کنیم.

  1. ارتباط بین رنگ لباس کودک و سن او

در طی تحقیقات فراوان طی سال ها مشخص شده که رنگ لباس کودکان در سنین مختلف، تاثیرات متفاوتی روی روحیه آن ها می گذارد. به عنوان مثال در سنسن نوزادی رنگ هایی مانند قرمز، صورتیف زرد یا سفید تاثیر زیادی روی نوزاد می گذارند. به طوری که به آن ها خیره می شود. ولی در سنین کودکی و بیشتر، در ارتباط بین سن و رنگ لباس کودک ، کودکان به رنگ هایی مانند قرمز و آبی بیشتر جذب می شوند.

در سنین بلوغ نیز رنگ های زرد یا نارنجی تاثیر بیشتری بر روحیه و خلق و خوی بچه ها می گذارد. همچنین دقت کنید که از زمانی که کودک متوجه سلیقه خود می شود، در انتخاب رنگ لباس به او کمک کنید و سلیقه او را نیز در نظر بگیرید.

  1. ارتباط بین رنگ لباس کودکان و روحیه

در یک آزمایش از یک معلم کودک خواسته شد تا به مدت چند روز لباس قهوه ای رنگ بپوشد. پس ازبررسی متوجه شدند که کودکان به این معلم حس بد دارند و او را بد اخلاق تصور می کنند. در حالی که با پوشیدن لباس های رنگ شاد، کودکان نظر خود را تغییر دادند و روحیه مثبت تری داشتند. رنگ لباس کودک تاثیر زیادی روی اعصاب او می گذارد. به صورتی که اگر یک کودک در تماس با رنگ هایی مانند مشکی، خاکستری، قهوه ای و رنگ های مرده باشد روحیه خسته و عصبی ای خواهد داشت. توجه کنید که همیشه لباس هایی با رنگ های شاد و سر زنده بپوشید و برای کودک خود نیز این رنگ ها را استفاده کنید تا روحیه شاد تری داشته باشد.

  1. تاثیرات رنگ روشن در لباس کودک

درست است که والدین همیشه از خرید و استفاده لباس های رنگ روشن برای کودکان خود پرهیز می کنند زیرا زود کثیف می شود. ولی دقت کنید که رنگ های روشن برای کودک و نوزاد او را زیبا تر و معصوم تر نشان می دهد. همچنین حس پاکیزگی و آرامش را برای کودک و والدین به همراه دارد. از ترکیب رنگ های روشن مانند سفید یا رنگ های پاستلی با طرح های زیبا برای کودک خود استقاده کنید. می توانید برای خرید بهترین رنگ بندی لباس کودک مطابق با روحیات و روانشناسی رنگ لباس کودک ، از سایت توتوکید بهترین لباس ها را خریداری کنید تا کودکی با رویحه شاد تر و سرزنده تر داشته باشد.

  1. ترکیب رنگی گرم برای رنگ لباس کودک

رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و … رنگ های گرم هستند. رنگ قرمز نیز اولین رنگی است که نوزادان به آن واکنش نشان می دهند. این رنگ های شور و هیجان را در کودکان بالا می برند و انرژی بیشتری به ان ها می دهند. به همین دلیل بهتر است تا در هنگام بازی، از این رنگ ها برای پوشش او استفاده کنید.

  1. ترکیب رنگی سرد برای لباس کودک

رنگ هایی مانند سبز، آبی و … جزو دسته بندی رنگ های سرد محسوب می شوند و هر کدام تاثیر خاصی روی روحیه کودک می گذارند. به عنوان مثال رنگ سبز در روانشناسی رنگ لباس کودکان باعث القای حس رشد و طبیعت و سرزندگی در کودک می شود. همچنین باعث کاهش ضربان قلب یا تنفس آرام تر در کودک می شود. رنگ هایی مانند آبی تیره نیز باعث رشد حس اعتماد به نفس کودک می شوند.

اطلاعات بیشتر  لباس برای کودکان لاغر چی بخریم؟

روانشناسی رنگ در انتخاب لباس برای کودکان

نشانه های انتخاب رنگ لباس توسط کودک

در تحقیقات انجام شده روی روانشناسی رنگ لباس کودک مشخص شد که انتخاب برخی رنگ ها توسط کودکان نشان دهنده روحیه و ویژگی های شخصیتی آن ها است. به عنوان والدین بسیار مهم است تا بتوانید این ویژگی ها و نشانه ها را بشناسید و اگر اختلالی در روحیه کودک شما وجود داشت، آن را شناسایی کنید.

  • اگر کودکان رنگ آبی را بیشتر برای لباس خود می پسندند با در نقاشی های خود استفاده می کنند، ممکن است نشان دهنده سازگاری یا در مواردی سرکوب کردن احساساتش باشد.
  • انتخاب رنگ قرمز برای استفاده یا لباس، نشان دهنده عصبانیت، نیاز به صحبت یا عشقی آرام در کودک است.
  • انتخاب رنگ های تیره مانند قهوه ای تیره یا خاکستری و … ممکن است بیانگر وجود یک ناراحتی درون کودک باشد.
  • اگر کودکان رنگ مشکی را در لباس یا نقاشی خود زیاد استفاده می کنند، ممکن است نشان بدهد که کودک دچار حس اضطراب یا ترس است.

تاثیر انتخاب رنگ ها توسط کودک در لباس، نقاشی، وسایل و … را دست کم نگیرید و اگر متوجه استفاده افراطی از یک رنگ خاص شدید، آن را فقط به منزله علاقه کودک در نظر نگیرید و به دنبال دلیل روانشناختی آن باشید تا روحیه و شخصیت کودکتان در آینده دچار مشکل نشود.

انتخاب درست و اصولی رنگ لباس کودک

بهترین راه حل خرید رنگ لباس کودک مناسب

حال که با تاثیرات مهم رنگ لباس کودک در روحیه و اعصاب آن ها آشنا شدیم، بهتر است تا با بهترین راه حل رفع این نگرانی ها آشنا شوید.

اطلاعات بیشتر  نکاتی برای انتخاب لباس کودک

خرید لباس کودک از فروشگاه های تخصصی بهترین گزینه در این زمینه است. به عنوان مثال در فروشگاه توتوکید لباس ها از نظر جنس، رنگ بندی و طرح ها کاملا مطابق با روحیه کودکان تولید می شوند. لباس های توتو کید از لحاظ رنگ بندی زیر نظر کارشناسان و متخصصان طراحی و تولید می شود و همه نکات مهم در روانشناسی رنگ لباس برای کودکان را در خود دارد. همچنین جنس پارچه های لباس کودک در این فروشگاه اینترنتی خرید لباس کودک کاملا مطابق با پوست حساس و لطیف کودکان است که باعث بروز حساسیت و بیماری در آن ها نمی شود. برای خرید بهترین لباس ها برای داشتن کودکی شاد و سرزنده می توانید به صفحه تخفیفات شگفت انگیز خرید لباس کودک در توتوکید مراجعه کنید.

نکات مهم در انتخاب رنگ لباس کودک

جمع بندی

استفاده از رنگ های نا مناسب باعث ایجاد احساستی مانند اظطراب، دلهره، عصبانیت، انرژی بیش از حد و … در کودکان می شود. اگر برای شما نی مهم است که کودک دلبندتان شاد، باهوش و فعال باشد در انتخاب لباس او دقت بسیار کنید. همچنین با توجه به نکات که در این مطلب گفتیم اگر کودک شما به صورت افراطی و حساب نشده از رنگ های خاصی برای لباس خود یا در نقاشی ها و انتخاب وسایل اتاق خود استفاده می کند، به دنبال پیدا کردن دلیل آن باشید تا اگر مشکلی در روحیه او وجود داشته باشد، بتوانید در اسرع وقت آن ها را حل کنید.

در نهایت اگر قصد خرید لباس راحتی زنانه را دارید پیشنهاد ما به شما استفاده از فروشگاه توتوکید میباشد.اگر لباس های شما دچار سوراخ های ریزه شده بودند بهتر است برای رفع آنها از روش هایی که درون مقاله‌ی لینک شده است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =