کودکانه, آموزش

صفر تا صد انتخاب سایز لباس کودک

صفر تا صد انتخاب سایز لباس کودک

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد خرید یک لباس از فروشگاه اینترنتی را داشته اید و یا از لباسی در یک فروشگاه اینترنتی خوشتان آمده باشد، اما به دلیل اینکه در انتخاب سایز لباس کودکتان مردد بوده اید، از خرید منصرف شده باشید. اغلب والدین برای اندازه گیری سایز لباس کودک خود تنها به سن او توجه می کنند در صورتی که سن به تنهایی معیاری مناسب برای انتخاب لباس کودک نیست زیرا جثه و وزن گیری کودکان با یکدیگر متفاوت است. بهترین روش انتخاب سایز لباس کودک، اندازه گیری لباس فعلی او است که اندازه مناسبی داشته باشد.

برای اندازه گیری درست، لباس فعلی که اندازه و مناسب کودک است را روی یک سطح صاف پهن کرده و با متر اندازه بگیرید. سپس می توانید با مراجعه به قسمت راهنمای سایز لباس های راحتی در فروشگاه توتوکید ، سایز مناسب را انتخاب و سفارش دهید. این نکته را هم درنظر داشته باشید که ممکن است اختلاف کمی در برش و دوخت وجود داشته باشد، پس چند سانت خطا نیز در نظر بگیرید. در ادامه با توتوکید به فاکتورهای لازم در انتخاب سایز لباس کودک خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سیستم سایزبندی در دنیا

به ‌طور کلی در دنیا سه سیستم سایزبندی اصلی وجود دارد: آمریکایی (US)، اروپایی (EU) و انگلیسی (UK). این چارت های سایزبندی در ملاک هایی که برای اندازه‌گیری بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد تفاوت دارند. این معیارها شامل این موارد هستند: اندازه‌های دور سینه، دور گردن، دور کمر، دور باسن و قد.

اگر روش درست اندازه‌گیری و اندازه‌ های فرزندان خود را بدانید، دیگر نیازی نیست نگران کوچک یا بزرگ بودن لباس‌های او باشید و می‌توانید با خیالی راحت خرید آنلاین لذت بخشی را تجربه کنید.

قبل از شروع انتخاب سایز لباس کودک به این نکته توجه کنید که اندازه لباس پسران و دختران تا قبل از شروع بلوغ، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. شما می توانید از بخش راهنمای سایز لباس های کودکانه فروشگاه توتوکید، برای لباس پسرانه و دخترانه استفاده کنید.

فاکتورهای لازم برای تعیین سایز لباس کودک

برخی والدین برای انتخاب سایز لباس کودک خود، تنها سن او را در نظر می گیرند، درصورتی که سرعت رشد کودکان شبیه به هم نیست و باهم متفاوت است. همه کودکان در هر سنی ممکن است دارای سایزی خارج از محدوده استاندارد تعیین شده، باشند.

اطلاعات بیشتر  آموزش شستن لباس کودک + 10 تکنیک سلامتی مهم

برای مشخص شدن سایز لباس کودک، به اندازه دور سینه، دور کمر، سن و قد کودکتان نیاز دارید. در مورد کودکانی که دارای جثه و چارت رشدی استانداردی هستند، مهمترین فاکتور در تعیین سایز، قد کودک می باشد.

اندازه گیری قد کودک

برای اینکه  قد کودکتان مشخص شود، او را کنار یک ستون یا یک دیوار، بدون کفش قرار دهید. سپس با یک خط کش، خودکار یا مداد در محل تلاقی بالاترین نقطه سر با دیوار، علامتی کوچک بگذارید. فاصله این نقطه نشانه گذاری شده روی دیوار با کف زمین قد کنونی فرزند شما خواهد بود.

بهتر است برای کودکان زیر دو سال که همکاری زیادی ندارند، از چارت قد و وزنی که در پرونده پزشکی و چکاپ ماهانه دارند، استفاده نمایید.

اندازه گیری دور سینه

برای این کار، متر نواری را دور تا دور سینه کودک خود به صورتی عبور دهید که از برجسته ترین قسمت سینه عبور کرده و متر به صورت افقی و موازی با زمین باشد. بهتر است متر روی بدن بدون لباس و یا با یک لباس چسبان قرار بگیرد. متر نواری را نه خیلی سفت و نه خیلی چسبان، روی بدن کودکتان قرار دهید تا اندازه دقیق آن به دست آید.

اندازه گیری قد بلوز یا تیشرت

ابتدای متر نواری را در قسمت تلاقی شانه با گردن قرار داده و انتهای آن را رها کنید. سپس عدد متر را در قد مطلوب و مورد نظر خود بخوانید. این عدد قد لباس استاندارد کودک شما را نشان می دهد که می تواند با توجه به مدل هر لباس متفاوت باشد.

مثلا در مورد تاپ های کوتاه و کراپ، مسلما این عدد در لباس کمتر خواهد بود زیرا مدل لباس کوتاه تر است. همچنین در مورد قد پیراهن و سارافون های دخترانه هم می توانید به همین شکل عمل کنید.

اندازه گیری قد شلوار

برای به دست آوردن قد مناسب شلوار کودک، بهتر است متر را در قسمت کمر و ناف قرار بدهید و انتهای آن را رها کنید. سپس عدد محل تلاقی با مچ پا را بخوانید. این عدد اندازه مناسب شلوار کودک شما خواهد بود. امروزه اندازه قد شلوار کاملا بر اساس سلیقه است. برخی دوست دارند قد شلوار کودک خود را بلند تر از حد معمول انتخاب کنند. در حالیکه برای برخی دیگر قد شلوار تا قوزک پای کودک، کاملا مناسب می باشد. قد لگ یا شلوار به مدل طراحی شده هم بستگی دارد. برای مثال در لگ های مخصوص بوت و یا جاگرزها معمولا کوتاه تر از حد استاندارد می باشد تا لباس شیک تر به نظر برسد.

اطلاعات بیشتر  انتخاب لباس های دخترانه و لباس پسرانه شیک در تولد

اگر کودک شما در قسمت ران و یا باسن اندام پرتری دارد، بهتر است از فروشنده اندازه دور ران و باسن شلوار را بخواهید و یا حتما از مدل هایی با پارچه کشی استفاده کنید تا کودک هنگام تحرک و یا نشستن، احساس ناراحتی نداشته باشد. برای اینکه دور ران پا را اندازه بگیرید، نوار اندازه‌گیری را دور پهن‌ترین قسمت ران قرار بدهید و اندازه ‌اش را یادداشت نمایید. برای این گونه اندام ها معمولا جاگرز و شلوارهای اسلش و بگی توصیه می شوند. توجه داشته باشید در کودکان زیر دوسال که هنوز پوشک دارند، فاق شلوار بلند تر باشد تا کودک احساس ناراحتی نکند.

نکات مهم انتخاب سایز لباس کودک

1_ رشد کودکان خصوصا در دوسال اول سریع تر است، بنابراین ترجیحا با توجه به سرعت رشد کودک خود، بهتر است لباس ها را با یک سایز بزرگتر خصوصا در سنین زیر یکسال، انتخاب کنید.

2- توصیه می کنیم هنگام اندازه‌گیری، لباس‌های زیر کودک را هم در نظر بگیرید که موجب کمتر شدن اندازه‌ ها نشوند.

3- شلوارهای بچه‌گانه ای که تا 2 سال مناسب هستند، به دلیل اینکه هنوز از پوشک استفاده می کنند، در قسمت لگن باید جای بیشتری داشته باشند. چراکه حجم پوشک را باید در نظر گرفت.

4- اگر پس از اندازه‌گیری، بین دو سایز قرار گرفتید و نمیدانستید کدام یک مناسب تر است، بهتر است سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

5- بهتر است سایز کودک را هر شش ماه یک‌بار اندازه بگیریم. علاوه بر این بهتر است پس از هر بار که کودک رشد چشمگیری داشت، سایز او را به درستی اندازه بگیریم.

6- سایز لباس کودک چه پسرانه و چه دخترانه تا قبل از بلوغ یکسان می باشد.

7- برای اینکه در اندازه‌گیری دچار خطا نشوید و کودک همکاری بیشتری داشته باشد، می‌توانید هنگام تماشای تلویزیون یا بازی با موبایل، سایز آن‌ها را اندازه گیری نمایید.

جمع بندی

هنگام خرید لباس مناسب برای کودک، بهتر است بسیاری از جوانب را بسنجید تا بتوانید خرید مناسبی برای او انجام دهید. جنس و نوع پارچه ی لباس و نرم و لطیف بودن آن که متناسب با پوست حساس کودکان می باشد بسیار مهم است. همچنین انتخاب سایز لباس کودک و در آخر انتخاب رنگ مناسب با دنیای پر از رنگ کودکان یک مشکل بزرگ محسوب می شود.

شما عزیزان می توانید برای خرید انواع لباس های راحتی کودکان به فروشگاه اینترنتی توتوکید مراجعه فرمایید.علاوه بر این برای راحتی کودکان خود میتوانید از لباس های آستین کوتاه پسرانه و دخترانه نیز استفاده کنید و با بهترین کیفیت و قیمت در فروشگاه توتوکید آنها را تهیه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =