بلاگ, کودکانه

6 تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه+نکات افزایش اعتماد به نفس

6 تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

مقدمه

امروزه لباس های مختلفی در انواع طرح و رنگ ها در بازار وجود دارند که با یک نگاه نمی توان دخترانه یا پسرانه بودن آن ها را تشخیص داد. گاهی اوقات فروشندگان لباس های بچه گانه این نظر را دارند که تفاوتی در خرید لباس پسرانه و دخترانه وجود ندارد. یا حتی فرزند شما نیز می تواند لباسی جدا از جنسیت خودش را بر طبق سلیقه اش انتخاب کند. در این مطلب با توتو کید همراه باشید تا تفاوت های خرید لباس پسرانه و دخترانه را همراه با نکاتی که روی اعتماد به نفس کودک هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه تاثیر می گذارد، برای شما بیان کنیم.

تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

تفاوت های خرید لباس پسرانه و دخترانه چیست؟

مطمئنا برای شما نیز بار ها اتفاق افتاده است که برای خرید لباس برای فرزندتان به فروشگاهی مراجعه کنید و فروشنده بگوید که تفاوتی در خرید لباس دخترانه و پسرانه وجود ندارد. یا حتی ممکن است لباسی را بیشتر از بقیه دوست داشته باشید ولی به دلیل عدم تطابق با جنسیت فرزندتان، آن را خریداری نکنید. همه می دانیم که لباس دخترانه با پسرانه متفاوت است. ولی امروزه مخصوصا نوجوانان به جنسیت لباس توجه نمی کنند و هر آن چه دوست دارند به تن می کنند. این نکته را مد نظر قرار دهید که از یک سن کودک به بعد باید اجازه بدهید تا خودش بر طبق سلیقه اش لباس هایش را انتخاب کند. حال در ادامه مطلب به بررسی تفاوت های خرید لباس پسرانه و دخترانه می پردازیم.

  • تفاوت در برش هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه

برای خرید لباس پسرانه و دخترانه باید به نوع برش لباس توجه کنید. زیرا برش این لباس ها با یکدیگر تفاوت دارد. حتی در لباس نوزادی دخترانه با پسرانه تفاوت وجود دارد. هنگامی که بافت پارچه لباس های دخترانه با پسرانه شباهت دارند، ولی برش و نوع دوخت آن ها متفاوت است.

تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

  • تفاوت در جنس پارچه های لباس دخترانه با پسرانه

برای دوخت لباس های پسرانه در بیشتر اوقات، از پارچه های ضخیم تر استفاده می شود. این تفاوت در لباس های زمستانه هم مشهود است. زیرا پسر ها بازیگوش تر هستند و امکان آسیب رسیدن به پارچه لباس آن ها بیشتر است.

  • تفاوت مدل هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه

حتما شما هم متوجه شده اید که موقع خرید لباس دخترانه تنوع و طرح های بیشتری نسبت به لباس های پسرانه به چشم می خورد. به دلیل استفاده بیشتر و تنوع سلیقه های دختر ها، سبک دوخت، پارچه و لباس آن ها فرق می کند و تنوع بیشتری نسبت به لباس پسرانه دارد.

  • تنوع رنگ لباس دخترانه و پسرانه

بیشتر افراد بر این باور هستند که لباس های پسرانه باید آبی باشد و دختران نیز رنگ صورتی را برای لباس های خود انتخاب کنند. از زمان نوزادی نیز برخی والدین این عقیده تفکیک رنگ ها را دارند. پیشنهاد می کنیم تا این قوانین و کلیشه ها کنار بگذارید و هر رنگی که مورد علاقه خودتان و بعد از 4 سالگی نیز در سلیقه کودکتان است، خریداری کنید.

  • تفاوت لبه دوخت لباس دختران با پسران

یکی از تفاوت های دیگری که هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه دیده می شود، نوع سر دوزی، لبه دوزی و اکسسوری های لباس ها است. در دوخت لباس های دخترانه از تور ها، انواع سنگ، پولک، روبان، مروارید و … استفاده می شود. در حالی که لباس های پسرانه این مدل اکسسوری ها را ندارد.

اطلاعات بیشتر  شلوار اسلش یعنی چه؟(شلوار اسلش چیست؟)

تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

  • تن خور و سایز لباس های کودکان

پسر ها از زمان نوزادی رشد سریع تری نسبت به دختر ها دارند. جثه و قد آن ها هم به دلیل تفاوت در استخوان بندی بین جنسیت ها فرق می کند. بسیاری از والدین این نکته را در نظر نمی گیرند و اول از همه به مد، ترند و رنگ لباس کودکانه توجه می کنند. در حالی که ابتدا باید نسبت به جثه کودکان و اطلاع از سایز بندی دقیق نسبت به رشد آن ها لباس راحت و ماندگاری را انتخاب کنید. سپس به رنگ و طرح و سلیقه کودک توجه کنید. همان طور که گفتیم بهتر است در انتخاب رنگ لباس هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه دیگر به رنگ بندی و گروه بندی جنسیتی توجه نکنید تا بازه انتخاب بزرگ تری داشته باشید.

انتخاب لباس و تاثیر آن روی اعتماد به نفس کودک

روان شناسان و محققان اعتقاد دارند که نوع پوشش و انتخاب لباس روی اعتماد به نفس کودکان تاثیر زیادی می گذارد. همانطور که در میان بزرگسالان نیز نوع پوشش ظاهری و لباسی که به تن می کنند میزان اعتماد به نفس آن ها را نشان می دهد و روی آن تاثیر گذار است، برای کودکان نیز این موضوع صدق می کند. برخی ترفند ها برای انتخاب اصولی موقع خرید لباس پسرانه و دخترانه وجود دارد که با توجه به آن ها، تاثیر زیادی روی عملکرد رفتاری و اعتماد به نفس کودک خود خواهید گذاشت. در ادامه مطلب این نکات مهم را بیان می کنیم. همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره انتخاب لباس درست برای کودک، می توانید از مقاله 4 نکته طلایی در روانشناسی لباس کودکان مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب اصولی و درست هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه کسب کنید.

  • توجه به سلیقه و نظر شخصی کودک

اگر هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه، به سلیقه کودکتان توجه نکنید و احترام نگذرید، پس از خرید لباس کودک تمایلی به پوشیدن آن ندارد. توجه به سلیقه کودک و کمک کردن به او هنگام خرید، باعث بالا رفتن اعتماد به نفس هنگام پوشیدن لباس می شود. به عنوان مثال دختر ها علاقه دارند تا لباس های مورد نظر خودشان را بپوشند و توجه ظاهر و پوشش اهمیت زیادی برای آن ها دارد. سلی مک گراو بنیان گذار وب سایت AlreadyPretty به دختران توصیه می کند که بدون توجه به هم سن و سال های خودشان و دیگران، لباسی که دوست دارند و در آن راحت هستند را بپوشند. همچنین به دختران و زنان توصیه کرده که مراقب تفاوت های بین خودشان و دیگران باشند چون این تفاوت های جذاب هستند که آن ها را زیبا تر می کند و روی اعتماد به نفس آن ها تاثیر می گذارد.

  • توجه به فرم بدن کودک هنگام خرید لباس های پسرانه و دخترانه

از بدو تولد، هر انسانی فرم بدن مخصوص به خودش را دارد. برخی از کودکان لاغر یا چاق هستند، بعضی قد کوتاه تر دارند، برخی از آن ها اندام کشیده تری نسبت به بقیه دارند، رنگ پوست افراد فرق می کند  و …

اطلاعات بیشتر  نکات خرید لباس پاییزی بچه‌گانه

اگر به این خصوصیات مانند قد، وزن، فرم بدن، اندازه شکم، رنگ پوست و … توجه کنید، هنگام خرید لباس پسرانه و دخترانه انتخاب اصولی تر و راحت تری خواهید داشت. همچنین با انتخاب درست طبق فرم ظاهری بدن کودک، می توانید با پوشاندن برخی از نقص ها که شاید از نظر کودک بد باشند و او را آزار بدهند، اعتماد به نفس کودکتان را افزایش بدهید. مثلا اگر کودک شما قد کوتاه تری دارد و این موضوع باعث کاهش عملکرد و اعتماد به نفس او شده است، می توانید با انتخاب لباس هایی که طرح، رنگ، فرم و پارچه هایی دارند که قد انسان را بلند تر نشان می دهند، در رشد اعتماد به نفس او تاثیر زیادی بگذارید.

تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

بهترین فروشگاه برای خرید لباس پسرانه و دخترانه

حال که با تفاوت های خرید لباس پسرانه و دخترانه برای کودک دلبندتان آشنا شدید، خوب است که این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که راحتی و کیفیت در البسه کودکان مهم ترین و اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. کودکان به دلیل حساس بودن پوست و سلامتی، نیاز به استفاده از بهترین جنس پارچه را دارند. همچنین باید کیفیت دوخت را نیز در نظر بگیرید. زیرا به دلیل فعالیت آن ها، باید لباس هایی انتخاب کنید که در کنار زیبایی و راحتی، کیفیت زیادی داشته باشند تا هنگام بازی و فعالیت آن ها، آسیبی به لباس وارد نشود.

یکی از بهترین فروشگاه های عرضه لباس های راحتی پسرانه و دخترانه، فروشگاه توتوکید است. در فروشگاه توتو کید اولین و مهم ترین اصل برای تولید لباس، توجه به سلامتی و راحتی کودک است. انواع لباس های پسرانه و لباس های دخترانه در کنار ست های مادر و کودک در این فروشگاه با نازل ترین قیمت در کنار کیفیت و دوام بالا، عرضه می شود.

تفاوت خرید لباس پسرانه و دخترانه

جمع بندی

قبل از توجه به سن و سال و جنسیت کودک برای خرید لباس پسرانه و دخترانه، به روان شناسی مد و تاثیر آن روی شخصیت کودک آگاه شوید. زیرا توجه به نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، باعث می شود تا کودکی با اعتماد به نفس و شاد داشته باشید. همچنین انتخاب اصولی لباس برای فرزندتان، به اطرافیان نشان می دهد که شخصیت او چگونه در حال شکل گرفتن است. این نکته را از یاد نبرید که توجه به سلیقه و نظر شخصی کودکان باعث می شود تا راحت تر لباس مورد علاقه شان را به تن کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =