آموزش

تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان

تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان

رنگ لباس و روحیه کودکان

طی تحقیقات مختلفی که روی کودکان انجام شده است، تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان بسیار زیاد است. بنابراین انتخاب رنگ لباس کودکان یکی از مهم ترین مسائل برای والدین محسوب می شود. طراحان لباس های کودکان با توجه به معیارهای مختلفی از جمله سن، جنسیت و موقعیت های آن ها، رنگ ها و رنگ بندی مناسب لباس ها را ارائه می دهند. همانطور که گفتیم رنگ ها بر روحیه و خلاقیت کودکان بسیار تاثیر می گذارد. طبق تحقیقات رنگ از طرف مادر به کودک آموخته می شود و زنان و دختران به نسبت بیشتر از مردان و پسران رنگ ها را درک می کند و همچنین حافظه رنگین آن ها مقتدرتر است.

همان گونه که والدین دوست دارند ظاهر کودکشان منظم و مرتب باشد، خود کودکان نیز دوست دارند با یک ظاهر جذاب دیده شوند تا بیشتر به آن ها توجه شود. رنگ لباس برای کودکان مسئله ای که بتوان نسخه ی یکسانی در ارتباط با آن برای همه پیچید نیست بنابراین بهتر است پدر و مادرها قبل از اینکه تصمیم به انتخاب رنگ لباس برای کودکان بگیرند، حتما اطلاعات لازم را در زمینه تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان به دست آورند. در ادامه با توتوکید همراه باشید.

انتخاب رنگ خنثی

تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان بسیار مهم است. سادگی همیشه برای همه جذابیت دارد و رنگ های خنثی نیز در عین ساده بودن جذاب هستند. رنگ خنثی به راحتی با رنگ های دیگر ست می شود. با استفاده از رنگ های خنثی لباس های کودکتان را زیبا و بی نظیر کنید. این رنگ ها همیشه ترند بوده و هرگز از مد نمی افتند و باعث می شود تا کودک محبوب شما در آن لباس بسیار خوب و عالی به نظر برسد.

برای مهمانی یا مناسبت ها می توانید لباس هایی به رنگ خنثی استفاده کنید و برای ترکیب با آن ها می توانید از لوازم جانبی مثل گردن بند یا پیش بند که رنگشان متضاد یا یکسان با رنگ لباس کودکتان است، استفاده کنید و با این کار باعث شوید تا کودکتان شیک و خاص دیده شود. برای مثال چندین رنگ خنثی که برای لباس کودکان مناسب است شامل: خاکستری، سفید، برنزه، کرمی، نقره ای و مشکی هستند.

اطلاعات بیشتر  راه حل برای خرید ارزان اما دارای کیفیت

علاوه بر این شما می توانید در کنار رنگ های خنثی و اصلی لباس کودک، از رنگ های دیگری هم استفاده کنید. رنگ های مشکی، کرم و سفید موجب می شوند تا رنگ هایی مثل سبز، خردلی، آبی، صورتی یا هر سایه رنگ دیگری که به آن علاقه دارید، بسیار زیباتر و چشمگیرتر به نظر برسند. این رنگ ها نه تنها هیچوقت از مد نمی افتند، بلکه همیشه جذاب خواهند بود.

رنگ های گرم در تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان

اگر نمی دانید رنگ های گرم کدام رنگ ها هستند، به طیف های رنگی نگاه کنید. در نواحی مربوط به انواع طیف های رنگی، رنگ‌هایی که در قسمت قرمز تا زرد قرار دارند، به عنوان رنگ های گرم شناخته می‌شوند. از نظر روانشناسی استفاده از رنگ‌های گرم باعث برانگیختگی احساسات می‌شوند. احساساتی مثل حس شادی، راحتی یا احساس خشم. همچنین استفاده از رنگ‌های گرم در لباس های کودکان به عنوان یک محرک شناخته شده و ارتباط مثبتی با اشتهای آن ها دارد. اگر دقت کرده باشید در بسیاری از لوگوی رستوران ها از رنگ قرمز استفاده می کنند. برای مثال مک دونالد در لوگو خود، از دو رنگ زرد و قرمز استفاده کرده است.

رنگ قرمز

در در تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان، رنگ قرمز به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های رنگ‌های گرم ویژگی‌ های شخصیتی تهاجمی را در کودک شما ایجاد می کند. به همین خاطر اگر از نظر روانشناسی به تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان توجه داشته باشید، بهتر است از رنگ قرمز در کنار سایر رنگ‌های خنثی استفاده نمایید تا در روحیه او تاثیر مثبتی داشته باشد.

 رنگ نارنجی

یکی از رنگ‌های گرم و جذاب دیگر، رنگ نارنجی است که در بین رنگ های قرمز و زرد جایگاه مناسبی را به خود اختصاص داده است و باعث حس سرگرم کنندگی را در ذهن کودکان ایجاد می کند. اگر قصد انتخاب رنگ نارنجی برای لباس‌های کودک خود دارید، بهتر است از انواع رنگ‌های نارنجی روشن استفاده کنید تا علاوه بر ظاهر مناسب، احساس مناسبی را در او به وجود آورد. همچنین می توانید از رنگ نارنجی برای دکوراسیون بخشی از اتاق کودکتان استفاده کنید.

رنگ زرد

رنگ زرد باعث به وجود آمدن افکار شاد می‌شود. از طرفی تحقیقات انجام شده توسط متخصصین روانشناسی و رنگ شناسی و تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان، نشان می‌دهد که استفاده از رنگ زرد در پوشاک آن ها به افزایش خلاقیت کودکان کمک خواهد کرد. پس اگر می خواهید یک ذهن خلاق در کودک خود ایجاد کنید توصیه می کنیم استفاده از رنگ زرد را جدی بگیرید.

اطلاعات بیشتر  راهنمای کامل خرید لباس نوزاد

رنگ صورتی

استفاده از رنگ صورتی پررنگ همان احساسات استفاده از رنگ های قرمز را در کودک شما به وجود می آورد. با توجه به تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان، در مقابل استفاده از صورتی کم رنگ نیز حس خوبی در چشمان کودک شما خلق کرده و به آرام کردن کودکان بسیار کمک می کند.

ست آستین بلند شلوار گل صورتی

رنگ های سرد در تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان

رنگ های آبی، سبز و بنفش نیز احساسات خاصی را در کودک شما به وجود می آورند و بر روی رفتار او تأثیر خواهند گذاشت. در ادامه با توتوکید با انواع رنگ های سرد آشنا شده و تاثیر آن ها را در روحیه کودکان بررسی خواهیم کرد.

رنگ سبز

با توجه به تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان، رنگ سبز یکی از آرامش بخش‌ترین رنگ ها برای چشم انسان است؛ و دلیل آن هم این است که حس قرار گرفتن در میان درختان و طبیعت را برای ما تداعی کرده و یادآور می شود. استفاده از رنگ سبز توانایی خواندن و نوشتن را در کودکان افزایش خواهد داد. به همین دلیل استفاده از انواع رنگ‌های سبز زیتونی روشن در پوشاک کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد.

رنگ بنفش

رنگ بنفش یکی از رنگ‌های سلطنتی و خردمندی محسوب می شود. استفاده از انواع طیف‌های روشن برای رنگ بنفش مثل بنفش اسطوخودوس باعث تقویت احساس آرامش در کودکان می شود. بلعکس استفاده از بنفش پررنگ ممکن است باعث ایجاد دلهره و اضطراب در کودک شود. برای ایجاد تعادل هنگام استفاده از رنگ بنفش در پوشاک کودک و در نظر گرفتن تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان خود می‌توانید از انواع رنگ‌های خنثی در کنار این رنگ استفاده کنید.

رنگ آبی

رنگ آبی به دلیل کاهش فشار خون و ضربان قلب در بزرگسالان و کودکان به داشتن ذهن و بدن آرام کمک خواهد کرد. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از رنگ‌های آبی در پوشاک خودشان استفاده می‌کنند، کمتر دچار اضطراب و پرخاشگری می شوند. علاوه بر این از این رنگ می‌ توانید برای دکوراسیون و رنگ ‌های دیوار اتاق کودکتان هم استفاده کنید.

ست آستین بلند شلوار کاج

جمع بندی

اکثر خانواده ها علاقه زیادی به خرید لباس برای کودک خود و جذاب به نظر رسیدن آن ها دارند. شناخت درست تاثیر رنگ لباس در روحیه کودکان و احساسات و عواطف آن ها کمک می‌کند تا بتوانند از دنیای رنگ‌ها برای رشد کودکتان استفاده نمایید. شما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی توتوکید با دنیایی از جذاب ترین لباس های آستین کوتاه دخترانه رو به رو شده و یک خرید هیجان انگیز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =